آموزش و توسعه سازمانی
آموزش و توسعه سازمانی
یک تحول جدی و ماندگار در سازمان شما

آموزش و توسعه سازمانی

image

چرا آموزش سازمانی؟

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات و مسائلی که در سازمان و یا شرکت تان با آن روبرو هستید به راحتی از طریق آموزش خودتان و نیروی انسانی تان می تواند برطرف شود؟ از طریق آموزش و مهارت آموزیِ نیروی انسانی _شامل مدیران ارشد و میانی، کارمندان و کارگران_ می توانید در این شرایط سخت اقتصادی، بهره وری صنعت و شرکت خود را ارتقاء دهید و نتایج آن را در به وضوح ببینید.

دپارتمان تخصصی آموزش صنعتی و سازمانی کلینیک ایران، با استفاده از یک تیمِ دانشگاهی متخصص و کاربلد، سعی می کند به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی در این زمینه کمک کند.

خوب است بدانید روانشناسان صنعتی سازمانی، از روانشناسی برای کمک به آموزش کارکنان نیز استفاده می کنند. این حوزه می تواند شامل ارزیابی نوع مهارت های مورد نیاز برای انجام برخی کارها و همچنین تدریس تکنیک های خاص به مدیران است که می تواند به ایجاد انگیزه در آنها و کار با کارکنان، کمک کند. 
یک روانشناس صنعتی سازمانی، برنامه ای تدوین می کند تا به مدیران کمک کند که مهارت های ارتباطی خود را بهبود دهند، یک سبک مدیریت قوی ایجاد کنند، و توانایی های خود را برای حل مسائل تقویت کنند.

آموزش سازمانی بر چه مبنایی؟

همچنینی یک روانشناس صنعتی سازمانی حرفه ای، با نیازسنجی آموزشی در سازمان، مشخص می کند که کارکنان در سطوح مختلف، نیاز به چه آموزش هایی دارند، و آن سرفصل های آموزشی را طراحی و اجرا می کند.

 

مربیان و آموزشگران سازمانی ما:

دکتر سیدحمید آتش پور

دکتر سید حمید آتش پور حق استادی بر گردن بسیاری از روانشناسان صنعتی سازمانی کشور دارند. ایشان بیش از 30 سال است که در حوزه روانشناسی صنعتی و سازمانی فعالیت دانشگاهی و حرفه ای دارند. ایشان سالها مدیر گروه روانشناسی صنعتی سازمانی دانشگاه آزاد اصفهان بوده اند و سابقه تدریس در دانشگاه های تهران، اصفهان، شهید چمران اهواز و... دارند. علاوه بر این ایشان طراح و مجری بسیاری از پروژه های صنعتی و سازمانی و مدیریت برای ارگانها و شرکت های متعددی در کشور بوده اند.

سید پیمان رحیمی نژاد

سید پیمان رحیمی نژاد هم از آن همکاران ماست که سالهاست در زمینه ی روانشناسی صنعتی سازمانی، به طراحی و اجرای پروژه های روانشناسی صنعتی و سازمانی، و ارائه ی مقالات و کتاب های متعدد در این زمینه مشغول است.

دکتر داود قادری

تمرکز دکتر داود قادری در بحث روانشناسی صنعتی و سازمانی بر روی آموزش مدیران و کارکنان می باشد. آموزش هایی برای ارتقاء مهارهای فردی و ارتباطی آنها در محیط کار و زندگی. برگزاری دوره های بسیار زیاد و همکاری با سازمانهای بزرگی چون فولاد مبارکه اصفهان، از ایشان یک آموزشگر و استاد برجسته و باتجربه ساخته است.


روانشناسی صنعتی و سازمانی
روانشناسی صنعتی و سازمانی
معجزه ای برای کسب و کار شما

روانشناسی صنعتی و سازمانی

image

ما در دپارتمان روانشناسی صنعتی سازمانی کلینیک ایران، قصد داریم به شما کمک کنیم تا مشکلات و مسائلی که در سازمان و شرکت تان وجود دارد _که در حقیقت دلیلِ حضور شما در اینجاست_ را شناسایی و برطرف کنیم، کافی است تخصص و تعهد ما را بسنجید و به ما اعتماد کنید. خب در ابتدا ببینیم روانشناسی صنعتی سازمانی چیست؟

روانشناسی صنعتی سازمانی چیست؟
روانشناسی صنعتی سازمانی یک تخصص در حوزه روانشناسی است، انجمن روانشناسی آمریکا، روانشناسی صنعتی سازمانی را تحت عنوان "مطالعه علمی رفتار فرد در سازمان ها و محل کار" تعریف می کند. در حقیقت، روانشناسان صنعتی و سازمانی، یا به اصطلاح "روانشناسان I / O"، با استفاده از آموزش های خود در حیطه روانشناسی، کمک می کنند تا محیط کار برای کسب و کارها، مراکز غیردولتی و سایر مکان های رسمی، بهبود یابد. روانشناسی صنعتی و سازمانی، بر روی افزایش بهره وری در محل کار و مسائل مربوطه، از قبیل رفاه فیزیکی و ذهنی کارکنان، تمرکز دارد. روانشناسان صنعتی سازمانی، کارهای مختلفی انجام می دهند، اعم از مطالعه نگرش و رفتار کارکنان، ارزیابی شرکت ها و آموزش رهبری. هدف کلی این حوزه، مطالعه و درک رفتار انسان در محل کار می باشد.


 دو جنبه روانشناسی صنعتی و سازمانی

شما می توانید اینطور تصور کنید که روانشناسی صنعتی سازمانی، دارای دو جنبه ی اصلی است:
جنبه صنعتی
جنبه اول، جنبه صنعتی است، که شامل در نظر گرفتن بهترين روش برای انطباق افراد با نقش های کاری خاص می باشد. گاهی اوقات، به این بخش از روانشناسی صنعتی سازمانی، روانشناسی پرسنل نیز گفته می شود.
افرادی که در این حوزه کار می کنند، خصوصیات کارکنان را ارزیابی می کنند و سپس این افراد را با کارهایی مطابقت می دهند که احتمالا به خوبی از پس انجام آنها برمی آیند. سایر وظایفی که در جنبه ی صنعتی روانشناسی صنعتی و سازمانی قرار می گیرند، عبارتند از: آموزش کارمندان، ایجاد استانداردهای عملکرد شغلی، و اندازه گیری عملکرد شغلی. 

آیا می دانید ما در کلینیک ایران، بیش از 10 سال است، خدمات تخصصی در زمینه ی روانشناسی صنعتی و سازمانی شامل آموزشهای سازمانی، مشاوره ی سازمانی، مشاوره ی جهت استخدام و... به سازمان ها و شرکت های مختلف ارائه می کنیم؟ این مقاله را تا انتها بخوانید و با اساتید و متخصصین ما بیشتر آشنا شوید.

جنبه سازمانی
جنبه سازمانی روانشناسی، بیشتر بر روی درک نحوه ی تاثیرگذاری سازمان ها بر رفتار فرد، تمرکز دارد. ساختارهای سازمانی، هنجارهای اجتماعی، سبک های مدیریتی، و انتظارات از نقش ها، همه و همه عواملی هستند که می توانند بر رفتار افراد در یک سازمان تأثیر بگذارند. 
با درک چنین عواملی، روانشناسان صنعتی و سازمانی امیدوارند که بتوانند عملکرد و سلامت افراد را بهبود دهند و در عین حال، به کل سازمان نفع برسانند. 

 

الآن وقت ان رسیده که ببینیدم یک روانشناس صنعتی سازمانی چه کاری می تواند انجام دهد؟ با ما همراه باشید...

وظایف روانشناس صنعتی سازمانی
در اینجا نگاهی می اندازیم به برخی از موضوعات مهمی که یک روانشناس صنعتی و سازمانی، در کار خود انجام می دهد:

استخدام و انتخاب کارکنان
برای موفقیت هر شرکتی، لازم است افراد مناسب برای کار استخدام شوند، و روانشناسان I-O، اغلب در کنار کارمندان کار می کنند تا نامزد شغلی را انتخاب کنند تا آنهایی که برای نقشهای شغلی خاص، مناسب هستند را انتخاب کنند. 
این فرایند می تواند با ایجاد یک توصیف شغلی و معیارهای استخدام، ساخت موضوعات تبلیغاتی برای اطلاع رسانی آن موقعیت برای نامزدهای بالقوه، و سپس غربالگری متقاضیان برای موقعیت های موجود، شروع شود.

اجرای آزمون های غربالگری، وظیفه دیگری است که روانشناس صنعتی سازمانی، ممکن است درگیر آن باشد.


آموزش و توسعه شغلی
روانشناسان صنعتی سازمانی، از روانشناسی برای کمک به آموزش کارکنان نیز استفاده می کنند. این حوزه می تواند شامل ارزیابی نوع مهارتهای مورد نیاز برای انجام برخی کارها و همچنین تدریس تکنیک های خاص به مدیران است که می تواند به ایجاد انگیزه در آنها و کار با کارکنان، کمک کند. 
یک روانشناس صنعتی و سازمانی، برنامه ای تدوین می کند تا به مدیران کمک کند که مهارت های ارتباطی خود را بهبود دهند، یک سبک مدیریت قوی ایجاد کنند، و توانایی های خود را برای حل مسائل تقویت کنند.

به بیانی دیگر یک روانشناس صنعتی سازمانی با آموزش مدیران، کارمندان و پرسنل یک سازمان، آنها را در جنبه های شغلی، روانشناختی و عملکردی توانمندتر می کند.